www.rsd.cz

"Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD ČR) je státní příspěvková organizace zřízená Ministerstvem dopravy a spojů ČR. Základním předmětem činnosti organizace ŘSD ČR je výkon vlastnických práv státu k nemovitostem tvořícím dálnice a silnice I. třídy, zabezpečení správy, údrľby a oprav dálnic a silnic I. třídy a zabezpečení výstavby a modernizace dálnic a silnic I. třídy."

rsd.cz

 • Katalog mostů
 • Referent/ka majetkové správy
 • Na dálnici D1 mezi Loktem a Hořicemi proběhne změna vedení dopravy
  Na modernizovaném úseku dálnice D1 mezi Loktem a Hořicemi proběhne změna vedení dopravy v rámci modernizace na úseku 9 EXIT 66 Loket – EXIT 75 Hořice. V sobotu 15.11.2014 od 9:00 bude zprovozněn levý jízdní pás ( LJP ) tzn. směr Brno- Praha ve dvou jízdních pruzích a to v režimu jeden jízdní pruh bude veden v odstavném pruhu a druhý v pomalém pruhu ( rychlý pruh bude uzavřen ). S tím proběhne i nutná částečná uzavírka pravého jízdního pásu ( PJP ), kde bude svedena doprava do jednoho jízdního pruhu při krajnici tzn. v odstavném pruhu bude probíhat provoz jedním pruhem směr Praha - Brno v km 65,1 – 76,4 dálnice D1 v termínu od soboty 15. listopadu od 10 h do středy 19. listopadu. V tomto úseku proběhnou demontáže svodidel a další dokončovací práce ve středním dělícím pásu. Od 19. listopadu do 5. prosince pak budou probíhat stavební práce ve středním dělícím pruhu, které si vyžádají částečnou uzavírku pravého a levého pásu v rychlých pruzích v obou směrech dálnice D1.

 • ŘSD otevře dva opravené mosty na R7
  Po náročných rekonstrukčních pracích uvede Ředitelství silnic a dálnic v úterý 18. 11. 2014 do zkušebního provozu dva mosty na rychlostní silnici R7. První z nich leží v katastru obce Stehlečeves, druhý v obci Knovíz. Termín otevření se podařilo stavařům zkrátit skoro o půl roku.

 • Asistent technické kontroly investora
 • Technický kontrolor investora
 • ŘSD odstartovalo likvidaci sesuvu na D8
  Začátkem příštího týdne se zahájí likvidace sesuvu na budované dálnici D8 u severočeských Dobkoviček. Odstranění masivního sesuvu, který v noci z 6. na 7. června 2013 pohřbil staveniště dálnice D8 na km 56, provede na základě rozhodnutí vlády ČR sdružení firem Eurovia, Metrostav, Stavby mostů Praha a Berger Bohemia. Hodnota zakázky činí 71,9 mil. Kč. Tato částka je cenou maximální, kterou uchazeč nesmí překročit.

 • Dopravní omezení na modernizované D1 budou před zimou ukončena
  Doprava na modernizovaných úsecích D1 postupně přechází na zimní režim. Pro řidiče to znamená konec dopravních omezení v těchto částech D1. V úseku Větrný Jeníkov-Jihlava už byla dopravní omezení odstraněna. Během tohoto víkendu budou řidiči jezdit bez omezení také v úseku Lhotka-Velká Bíteš, a to i ve směru na Prahu. Ve zbývajících dvou modernizovaných úsecích (Šternov-Psáře a Loket-Hořice) skončí práce na přelomu listopadu a prosince.

 • Objížďku u R6 blokují kamiony, se sněhem se situace zhorší
  Po dobu výstavby rychlostní silnice R6 v úseku Lubenec – Bošov je veškerý provoz převeden na objízdnou komunikaci III.třídy č.1944 mezi obcemi Bošov a Libkovice. Objízdná trasa je dlouhá 4,4 km se spádem 2,5 – 6,5 %, což představuje obzvláště pro nákladní a kamionovou dopravu v zimním období velký problém. Dopravci přitom mají možnost využít silnici I/21 od Chebu ve směru na Plzeň a dále pak po D5 směr Praha.

 • ŘSD zvyšuje počet prostředků vložených do oprav a údržby silnic a dálnic
  Z celkových čísel vyplývá, že v minulých letech docházelo k mírnému nárůstu prostředků vynaložených na údržbu a opravy. Pokud se potvrdí očekávání pro letošní rok, bude čerpání o cca 2 100 mil. Kč vyšší, což je o 28% více než v roce 2013. Pro příští roky se počítá s dalším nárůstem prostředků určených na údržbu a opravy komunikací ve správě ŘSD. Zvýšené prostředky se projeví ve zlepšeném stavu komunikací.

 • Na dálnici D1 mezi Lhotkou a Velkou Bíteší byla dokončena modernizace pravého jízdního pásu
  Na modernizovaném úseku dálnice D1 mezi Lhotkou a Velkou Bíteší byla dokončena modernizace pravého jízdního pásu. Ve směru na Brno je od 31. října doprava vedena bez omezení. V termínu od 4. do 9. listopadu dojde z důvodu demontáže svodidel a dalších dokončovacích prací k omezení dopravy ve směru na Prahu. Modernizace levého jízdního pásu bude zahájena na jaře příštího roku.

 • Od 1. listopadu na zimních pneumatikách
  Zároveň s prvními podzimními mrazíky se každoročně objevuje v poště ŘSD řada dotazů na zimní výbavu automobilů. V pojmech a pravidlech zkrátka nemají všichni jasno, proto jsme pro vás připravili několik základních informací.

 • ŘSD je na zimní údržbu připraveno
  Postupně klesající podzimní teploty jsou pro silničáře důrazným upozorněním, že údržbářům pomalu začíná každoroční shon. Letos se o průjezdné dálnice a rychlostní silnice postará 700 zaměstnanců ŘSD. Jednotlivá střediska správy a údržby jsou při průměrných srážkách schopna odklidit sníh z nejdůležitějších tahů po celé republice nejdéle do dvou hodin. Do připravených směn je zařazeno celkem 545 řidičů a 151 dispečerů.

 • ŘSD nabízí široké odborné veřejnosti katalog PASPORTIZACE LOMŮ
  Ředitelství silnic a dálnic ČR umístilo na své webové stránky katalog PASPORTIZACE LOMŮ PŘÍRODNÍHO KAMENIVA ČR. V katalogu naleznete informace o nejvýznamnějších těžebních lokalitách v ČR, jejich produkci a typovém využití produkovaných výrobků.

 • U Všechrom dojde k uzavření sjezdu a nájezdu na D1
  Na dálnici D1 ve směru na Prahu dojde z důvodu opravy levé poloviny MÚK Všechromy (EXIT 15) k částečné uzavírce poloviny levého pásu dálnice v km 15,900 – 15,190 v termínu 27. 10. 2014 - 15. 11. 2014. Uzavírka se týká také odbočovacího a připojovacího pruhu v levém pásu dálnice. V místě omezení je nejvyšší dovolená rychlost 100 km/h.

 • Na D1 proběhne noční uzavírka
  Kvůli montáži mostních nosníků nájezdu u obce Jáchymov mezi exitem 153 a exitem 162 čeká dálnici D1 noční uzavírka. Obousměrné omezení provozu bude zahájeno v pondělí, 27. 10. 2014 ve 21 hodin a potrvá do úterý 28. 10. do šesté hodiny ranní. Uzavírka se týká čtvrtého modernizovaného úseku mezi Lhotkou a Velkou Bíteší. Objízdná trasa povede po souběžné silnici.

 • Dálnici D1 čeká převádění dopravy na modernizovaný úsek Šternov - Psáře
  Na dálnici D1 v úseku 05, EXIT 41 Šternov – EXIT 49 Psáře začne od soboty 25. 10. 2014 probíhat převádění dopravy na modernizovaný úsek dálnice. Od soboty budou také probíhat dokončovací práce ve středním dělícím pásu a opravy nezpevněné krajnice. Možnost sjezdu a nájezdu na MÚK Šternov (EXIT 41) a MÚK Psáře (EXIT 49) bude zachována ve všech směrech. Odpočívky Blanice (km 44,330 vpravo) a Brtnice (km 42,529 vlevo) budou v provozu. V místě uzavírek je nejvyšší dovolená rychlost snížena na 80 km/h.

 • Dálnici D1 čeká o víkendu částečná uzavírka u Brna
  Ředitelství silnic a dálnic ČR připravuje částečnou uzavírku na dálnici D1. Kvůli montáži portálových konstrukcí bude uzavřen pravý jízdní pruh mezi km 194,9 - 195,9, v termínu od 24. 10. 2014 od 21:00 do 26. 10. 2014 11:00, kdy bude obnoven plný provoz. Nejvyšší dovolená rychlost bude snížena na 80 km/h.

 • Na dálnici D3 proběhne další uzavírka z důvodu modernizace železniční trati
  Na dálnici D3 proběhne další uzavírka z důvodu montáže ocelové mostní konstrukce přes dálnici D3 v rámci akce „Modernizace železniční trati Tábor – Sudoměřice u Tábora“. Uzavírka je rozdělena na dvě etapy.

 • Mezi Větrným Jeníkovem a Jihlavou bude o víkendu odstraněno veškeré dopravní omezení
  V modernizovaném úseku dálnice D1 číslo 14 (EXIT 104 Větrný Jeníkov – EXIT 112 Jihlava) budou 18. října ve večerních hodinách odstraněna veškerá dopravní omezení.

Autopůjčovna Praha | Zákonné pojištění - srovnání pojištění vozidel | Rozvoz jídla Šumperk | Autoškola Letná s.r.o. - Levná autoškola Praha |
Akce, firmy, reality. Aktuální dění v Olomouci | Matematické, fyzikální a chemické vzorce, vzorečky | Ojetá auta, Ojeté vozy | Konfigurátor ALU kol | Autosklo zdarma | Pronájem rekreační chaty, chalupy | čtyřkolky,motoinzerce |