www.rsd.cz

"Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD ČR) je státní příspěvková organizace zřízená Ministerstvem dopravy a spojů ČR. Základním předmětem činnosti organizace ŘSD ČR je výkon vlastnických práv státu k nemovitostem tvořícím dálnice a silnice I. třídy, zabezpečení správy, údrľby a oprav dálnic a silnic I. třídy a zabezpečení výstavby a modernizace dálnic a silnic I. třídy."

rsd.cz

 • ŘSD vypsalo soutěž na stavbu dálnice D1 Přerov - Lipník
  Ředitelství silnic a dálnic ČR vypsalo veřejnou zakázku na stavbu nového čtrnáctikilometrového úseku dálnice D1 Přerov – Lipník nad Bečvou. Předpokládaná hodnota zakázky je zhruba pět miliard korun. Realizací stavby dojde ke zlepšení plynulosti a bezpečnosti dopravy v daném regionu, snížení nehodovosti, zlepšení vlivu na životní prostředí a snížení hlukové a emisní zátěže v obytné zástavbě.

 • Po osmi letech se podařilo zahájit dostavbu dálnice D11
  Ředitelství silnic a dálnic ČR zahájí po osmi letech dostavbu posledního úseku dálnice D11. Práce začnou na časově nejnáročnějších částech stavby, tedy na mostech a křižovatkách. Předpokládané zahájení provozu by mělo proběhnout v srpnu 2017. Při jednáních se zhotovitelem se podařilo dojednat úsporu 18% oproti původní smlouvě, konečná cena stavby je 1,1 miliardy korun. Dokončením chybějící části dálnice v úseku Osičky – Hradec Králové v délce necelých 2,5 kilometru bude dálnice D11 dokončena až k Hradci Králové. Dostavba posledního úseku dálnice D11 do Hradce Králové začne za účasti ministra dopravy Antonína Prachaře, generálního ředitele ŘSD ČR Jana Kubiše a dalších hostů v úterý 22. července v 10.00 h.

 • Rozpočtář / rozpočtářka
 • Dálnici D1 čeká o víkendu opět úplná krátkodobá uzavírka, instalovat se bude další nadjezd
  Ředitelství silnic a dálnic ČR připravuje úplnou krátkodobou uzavírku na dálnici D1 v obou směrech ze soboty 19. července na neděli 20. července 2014. Uzavírka se týká modernizovaného úseku 5, kde dojde mezi km 41 (exit Šternov) až km 49 (exit Psáře) k montáži mostních nosníků nadjezdu nad dálnicí v km 47,9. Úplná krátkodobá uzavírka bude prováděna opakovaně během noci z důvodu zajištění bezpečnosti. Opět se jedná o 3 nosníky, tedy 3 krátkodobé úplné uzavírky. Pro řidiče vozidel do 12 tun budou stanoveny objízdné trasy.

 • Referent/ka majetkové správy
 • Zkušební technik - administrativní podpora
 • ŘSD zahajuje rekonstrukci nebezpečné křižovatky na obchvatu Lipníka
  Ředitelství silnic a dálnic ČR zahajuje 15. 7. 2014 rekonstrukci křižovatky „Na Horecku“ na silnici I/47 na obchvatu Lipníka nad Bečvou. Ta je ve stávající podobě považována za jedno z nejvíce nebezpečných míst na českých silnicích. Výsledkem celkové rekonstrukce křižovatky bude přestavba stávající průsečné křižovatky na křižovatku okružní. Rekonstrukce by měla být ukončena do 31. října 2014. Stavba bude probíhat za částečné uzavírky silničního provozu. Z důvodu co nejmenšího omezení provozu a bezpečnosti počítá harmonogram stavby s rozdělením stavebních prací do tří etap. Slavnostní zahájení proběhlo za účasti ministra dopravy Ing. Antonína Prachaře dne 14. července 2014 od 10:00 hodin v kulturním domě ECHO, Novosady 1380, Lipník nad Bečvou.

 • Technický pracovník pl. tř. 10
 • Technický pracovník pl. tř. 12
 • V neděli ráno se dálnice D1 uzavře i na 107 km
  Ředitelství silnic a dálnic ČR v souvislosti s modernizací dálnice D1 připravilo na tento víkend další úplnou uzavírku dálnice D1. Tato uzavírka se týká modernizovaného úseku 14 Větrný Jeníkov – Jihlava, kde bude v km 107,280 v neděli 13. července 2014 v ranních hodinách probíhat montáž nosníků mostního objektu (SO 221). Instalace nosníků je rozdělena na celkem 4 etapy uzavírky.

 • Na dálnici D3 se bude instalovat železniční most
 • Dálnici D1 čeká o víkendu krátkodobá úplná uzavírka, instalovat se bude první nadjezd
  Ředitelství silnic a dálnic ČR připravuje úplnou krátkodobou uzavírku na dálnici D1 v obou směrech ze soboty 12. července na neděli 13. července 2014. Uzavírka se týká modernizovaného úseku 5, kde dojde mezi km 41 (exit Šternov) až km 49 (exit Psáře) k montáži mostních nosníků nadjezdu nad dálnicí v km 42,7. Úplná krátkodobá uzavírka bude prováděna opakovaně během noci z důvodu zajištění bezpečnosti. Montáž dalších mostních nosníků, tentokrát v km 47,9, proběhne další týden, tedy v termínu ze soboty 19. července na neděli 20. července. Pro každý nadjezd se jedná o 3 nosníky, tedy 3 krátkodobé úplné uzavírky pro jeden nadjezd. Pro řidiče vozidel do 12 tun budou stanoveny objízdné trasy.

 • Technický pracovník - správce mostů
 • ŘSD musí přes léto opravit začátek dálnice D1 od Chodova do Průhonic
  Ředitelství silnic a dálnic ČR zahájí na začátku července velkou opravu dálnice D1 na vjezdu do Prahy. Oprava bude probíhat od 8. července 2014 od km 9,4 do km 1,275 mezi Průhonicemi a Chodovem. V každém směru budou zachovány dva jízdní pruhy. První část opravy by měla trvat do konce října 2014. Náklady na opravu vyjdou na 258,3 miliónu Kč. Na tomto úseku bude také položen moderní tichý asfalt. ŘSD také po dohodě se smluvními partnery zajistilo posílení zásahových vozidel odtahových společností.

 • ŘSD otevřelo důležitý sjezd na Jihlavu
  Ředitelství silnic a dálnic zprovoznilo dnes v dopoledních hodinách sjezd na 112 kilometru ve směru na Brno. Oprava byla zahájena 3. června 2014. Proběhla zde kompletní výměna povrchu vozovky. S ohledem na důležitost tohoto exitu byla použita jiná metoda opravy. Výměnou z cementobetonového krytu na asfalt se zkrátila uzavírka z původního termínu 31. července 2014. Směr na Havlíčkův Brod zůstává stále ještě uzavřen.

 • Otevírá se další úsek I/35 Bílý Kostel – Hrádek nad Nisou
  Ředitelství silnic a dálnic ČR zprovozňuje před prázdninami další důležitou komunikaci. Jedná se o silnici I/35 z Bílého Kostela do Hrádku nad Nisou na Liberecku. Výstavba důležité spojnice k hranici s Polskem a Německem trvala přes pět let. Příčinou tak dlouhé výstavby byl zejména spor o pozemky. Slavnostní otevření proběhlo 1. 7. 2014 v 11 h za účasti zástupců z Ministerstva dopravy, Libereckého kraje, starostů okolních měst a obcí, zhotovitele a dalších hostů.

 • Plánované uzavírky na měsíc červenec
  Ředitelství silnic a dálnic uveřejňuje plánované uzavírky na první prázdninový měsíc.

 • Referent veřejné správy - právník
 • ŘSD odsunulo opravy a údržbu až po prvním prázdninovém víkendu
  Ředitelství silnic a dálnic se připravuje na dopravně velmi náročný víkend, kdy hromadné odjezdy na prázdniny mohou zkomplikovat dopravu. V modernizovaných úsecích dálnice D1 bude po dohodě s ředitelem Ředitelství služby dopravní policie Policejního prezidia ČR plk. Ing. Tomášem Lerchem zvýšený dohled. ŘSD také od čtvrtka 26. 6. do pondělí 30. 6. omezí na hlavních tazích z důvodu začátku prázdninového provozu opravy a údržbu a odsune je na začátek týdne. Kromě probíhající modernizace na dálnici D1 a již probíhajících oprav se na první prázdninové dny (čtvrtek, pátek, sobota, neděle) na hlavních tazích žádné práce neplánují. ŘSD také po dohodě se smluvními partnery zajistilo posílení zásahových vozidel odtahových společností, která jsou rozmístěna v pohotovosti v blízkosti nájezdů na dálnici či na parkovištích u čerpacích stanic během modernizace dálnice D1.

 • Doprava o prázdninách
  Dnes v dopoledních hodinách se v budově Ministerstva vnitra ČR uskutečnila tisková konference Ředitelství služby dopravní policie Policejního prezidia ČR na téma prázdninového silničního provozu a rizik s tímto nadcházejícím obdobím spojeným. Tiskovou konferenci zahájil ředitel dopravní policie plk. Ing. Tomáš Lerch, následovalo vystoupení vedoucího Samostatného oddělení BESIP Ministerstva dopravy ČR Ing. Martina Faráře, na které navázal s informacemi týkajícími se především dopravní situace na nejvytíženějších dopravních tepnách generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic ČR Ing. Jan Kubiš.

Autopůjčovna Praha | Zákonné pojištění - srovnání pojištění vozidel | Rozvoz jídla Šumperk | Autoškola Letná s.r.o. - Levná autoškola Praha |
Akce, firmy, reality. Aktuální dění v Olomouci | Matematické, fyzikální a chemické vzorce, vzorečky | Ojetá auta, Ojeté vozy | Konfigurátor ALU kol | Autosklo zdarma | Pronájem rekreační chaty, chalupy | čtyřkolky,motoinzerce |