www.rsd.cz

"Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD ČR) je státní příspěvková organizace zřízená Ministerstvem dopravy a spojů ČR. Základním předmětem činnosti organizace ŘSD ČR je výkon vlastnických práv státu k nemovitostem tvořícím dálnice a silnice I. třídy, zabezpečení správy, údrľby a oprav dálnic a silnic I. třídy a zabezpečení výstavby a modernizace dálnic a silnic I. třídy."

rsd.cz

 • Reklamované mosty na D47 projdou zatěžovací zkouškou
  Výstavbu dálnice D47 provázejí táhlé spory s jejími zhotoviteli. Podélné nerovnosti nově zbudované vozovky a další zásadní vady tří dálničních úseků v okolí Ostravy byly široce probírány v médiích. Reálně největší nebezpečí pro bezpečný silniční provoz však představují závady na mostních konstrukcích. U dvou z nich dokonce hrozí, že je bude nutné z důvodu zachování bezpečnosti provozu zcela uzavřít. V pátek 28. 11. 2014 provedou zaměstnanci ŘSD na jednom ze zmíněných mostů zatěžovací zkoušky.

 • ŘSD letos opravilo nejvíc kilometrů dálnic
  Během letošního roku Ředitelství silnic a dálnic ČR opravilo téměř devadesát kilometrů českých dálnic. Jedná se o nejvyšší číslo v historii českých dálničních rekonstrukcí, které překračuje vypočítané optimum celkově opravených kilometrů silnic během jednoho roku. Do oprav je započítávána i modernizace D1. Z celkových 1630 kilometrů dálnic je podle dopravních expertů ideální opravit každý rok 5 %, tedy asi 80 kilometrů.

 • Ceny dálničních kuponů se v roce 2015 nemění, roční kupony budou v prodeji nejpozději 1. prosince
  Ceny dálničních kuponů pro rok 2015 zůstávají stejné jako letos. Roční dálniční kupon, s platností od 1. prosince 2014 do 31. ledna 2016, přijde kupujícího na 1 500 korun, cena měsíčního kuponu činí 440 korun a desetidenního 310 korun. Prodej ročních kuponů na rok 2015 bude zahájen nejpozději od 1. prosince, ostatní kupony bude možné zakoupit nejpozději od 1. ledna.

 • Oprava dálnice D1 u Rousínova končí
  Ředitelství silnic a dálnic ČR dokončuje rekonstrukci vozovky na levé polovině dálnice D1 ve směru od Vyškova na Brno v km 220,2 – 215,0, kde se i přes veškeré snahy tvořily dlouhé kolony. Uzavírka se bude likvidovat v noci z úterý 25. listopadu na středu 26. listopadu 2014. Řidiči musí ještě počítat s tím, že do 16. prosince budou v obou jízdních pásech uzavřeny levé jízdní pruhy z důvodu prací ve středním dělícím pásu, kde bude probíhat výměna svodidel, úprava přejezdů a další dokončovací práce. Doprava na tomto úseku bude v režimu 2+2 s maximální povolenou rychlostí 80 km/hod.

 • Investiční referent - technická expertíza projektových dokumentací
 • Investiční referent - geolog
 • Katalog mostů
 • Referent/ka majetkové správy
 • Na dálnici D1 mezi Loktem a Hořicemi proběhne změna vedení dopravy
  Na modernizovaném úseku dálnice D1 mezi Loktem a Hořicemi proběhne změna vedení dopravy v rámci modernizace na úseku 9 EXIT 66 Loket – EXIT 75 Hořice. V sobotu 15.11.2014 od 9:00 bude zprovozněn levý jízdní pás ( LJP ) tzn. směr Brno- Praha ve dvou jízdních pruzích a to v režimu jeden jízdní pruh bude veden v odstavném pruhu a druhý v pomalém pruhu ( rychlý pruh bude uzavřen ). S tím proběhne i nutná částečná uzavírka pravého jízdního pásu ( PJP ), kde bude svedena doprava do jednoho jízdního pruhu při krajnici tzn. v odstavném pruhu bude probíhat provoz jedním pruhem směr Praha - Brno v km 65,1 – 76,4 dálnice D1 v termínu od soboty 15. listopadu od 10 h do středy 19. listopadu. V tomto úseku proběhnou demontáže svodidel a další dokončovací práce ve středním dělícím pásu. Od 19. listopadu do 5. prosince pak budou probíhat stavební práce ve středním dělícím pruhu, které si vyžádají částečnou uzavírku pravého a levého pásu v rychlých pruzích v obou směrech dálnice D1.

 • ŘSD otevře dva opravené mosty na R7
  Po náročných rekonstrukčních pracích uvede Ředitelství silnic a dálnic v úterý 18. 11. 2014 do zkušebního provozu dva mosty na rychlostní silnici R7. První z nich leží v katastru obce Stehlečeves, druhý v obci Knovíz. Termín otevření se podařilo stavařům zkrátit skoro o půl roku.

 • Asistent technické kontroly investora
 • Technický kontrolor investora
 • ŘSD odstartovalo likvidaci sesuvu na D8
  Začátkem příštího týdne se zahájí likvidace sesuvu na budované dálnici D8 u severočeských Dobkoviček. Odstranění masivního sesuvu, který v noci z 6. na 7. června 2013 pohřbil staveniště dálnice D8 na km 56, provede na základě rozhodnutí vlády ČR sdružení firem Eurovia, Metrostav, Stavby mostů Praha a Berger Bohemia. Hodnota zakázky činí 71,9 mil. Kč. Tato částka je cenou maximální, kterou uchazeč nesmí překročit.

 • Dopravní omezení na modernizované D1 budou před zimou ukončena
  Doprava na modernizovaných úsecích D1 postupně přechází na zimní režim. Pro řidiče to znamená konec dopravních omezení v těchto částech D1. V úseku Větrný Jeníkov-Jihlava už byla dopravní omezení odstraněna. Během tohoto víkendu budou řidiči jezdit bez omezení také v úseku Lhotka-Velká Bíteš, a to i ve směru na Prahu. Ve zbývajících dvou modernizovaných úsecích (Šternov-Psáře a Loket-Hořice) skončí práce na přelomu listopadu a prosince.

 • Objížďku u R6 blokují kamiony, se sněhem se situace zhorší
  Po dobu výstavby rychlostní silnice R6 v úseku Lubenec – Bošov je veškerý provoz převeden na objízdnou komunikaci III.třídy č.1944 mezi obcemi Bošov a Libkovice. Objízdná trasa je dlouhá 4,4 km se spádem 2,5 – 6,5 %, což představuje obzvláště pro nákladní a kamionovou dopravu v zimním období velký problém. Dopravci přitom mají možnost využít silnici I/21 od Chebu ve směru na Plzeň a dále pak po D5 směr Praha.

 • ŘSD zvyšuje počet prostředků vložených do oprav a údržby silnic a dálnic
  Z celkových čísel vyplývá, že v minulých letech docházelo k mírnému nárůstu prostředků vynaložených na údržbu a opravy. Pokud se potvrdí očekávání pro letošní rok, bude čerpání o cca 2 100 mil. Kč vyšší, což je o 28% více než v roce 2013. Pro příští roky se počítá s dalším nárůstem prostředků určených na údržbu a opravy komunikací ve správě ŘSD. Zvýšené prostředky se projeví ve zlepšeném stavu komunikací.

 • Na dálnici D1 mezi Lhotkou a Velkou Bíteší byla dokončena modernizace pravého jízdního pásu
  Na modernizovaném úseku dálnice D1 mezi Lhotkou a Velkou Bíteší byla dokončena modernizace pravého jízdního pásu. Ve směru na Brno je od 31. října doprava vedena bez omezení. V termínu od 4. do 9. listopadu dojde z důvodu demontáže svodidel a dalších dokončovacích prací k omezení dopravy ve směru na Prahu. Modernizace levého jízdního pásu bude zahájena na jaře příštího roku.

 • Od 1. listopadu na zimních pneumatikách
  Zároveň s prvními podzimními mrazíky se každoročně objevuje v poště ŘSD řada dotazů na zimní výbavu automobilů. V pojmech a pravidlech zkrátka nemají všichni jasno, proto jsme pro vás připravili několik základních informací.

 • ŘSD je na zimní údržbu připraveno
  Postupně klesající podzimní teploty jsou pro silničáře důrazným upozorněním, že údržbářům pomalu začíná každoroční shon. Letos se o průjezdné dálnice a rychlostní silnice postará 700 zaměstnanců ŘSD. Jednotlivá střediska správy a údržby jsou při průměrných srážkách schopna odklidit sníh z nejdůležitějších tahů po celé republice nejdéle do dvou hodin. Do připravených směn je zařazeno celkem 545 řidičů a 151 dispečerů.

 • ŘSD nabízí široké odborné veřejnosti katalog PASPORTIZACE LOMŮ
  Ředitelství silnic a dálnic ČR umístilo na své webové stránky katalog PASPORTIZACE LOMŮ PŘÍRODNÍHO KAMENIVA ČR. V katalogu naleznete informace o nejvýznamnějších těžebních lokalitách v ČR, jejich produkci a typovém využití produkovaných výrobků.

Autopůjčovna Praha | Zákonné pojištění - srovnání pojištění vozidel | Rozvoz jídla Šumperk | Autoškola Letná s.r.o. - Levná autoškola Praha |
Akce, firmy, reality. Aktuální dění v Olomouci | Matematické, fyzikální a chemické vzorce, vzorečky | Ojetá auta, Ojeté vozy | Konfigurátor ALU kol | Autosklo zdarma | Pronájem rekreační chaty, chalupy | čtyřkolky,motoinzerce |